עורך דין למושבים ולקיבוצים בן ממשיך במושב ירושת משק חקלאי

30 שנות ניסיון כעורך דין בתחום של בן ממשיך וירושת נחלה

התמחותו המרכזית של עורך דין רון בן מיור הנה טיפול בתחום ירושת משק חקלאי ומוסד בן ממשיך. סוגיה סבוכה זו קרויה בשפה המשפטית "העברה הבין דורית של נחלות". התחום המשפטי של בן ממשיך במושב מתייחס גם לשאלות של צוואות, ירושת משק חקלאי, ביטול מינוי בן ממשיך, בן ממשיך או צוואה, הסכם משבצת (הסכם משולש) וכולל פסקי דין רבים ביניהם עשרות הישגים למשרדנו.

 

למשרדינו ניסיון של 30 שנה בטיפול בתיקים בסוגית הבן הממשיך בבתי משפט בערכאות השונות והגענו גם לבית המשפט העליון. הצלחתנו בניהול תיקים אלו מבוססת על ניסיון רב שנים והיכרות מעמיקה את תחום ירושת נחלה ובן ממשיך במושב, על כל היבטיו המשפחתיים והמשפטיים. משרד בן מיור ידוע בפסקי דין יצירתיים ותקדימיים.

 

החלטות רשות מקרקעי ישראל קורעות משפחות לגזרים

החלטות רשות מנהל מקרקעי ישראל (רמ"י) קיבעו מצב לפיו נחלה במושב לא יכולה להיות רשומה על שם יותר ממשפחה גרעינית אחת. יותר מכך, חוזי המשבצת של מנהל מקרקעי ישראל מול המושבים קובעים, כי נחלות כלל לא ניתנות להורשה, אלא עוברות ליורשי המנוח לפי תכתיב של הרשות, המפורט בהסכם המשבצת.

כך לדוגמה, על פי חוזה המשבצת המשולש, אם נפטר אדם עוברת הנחלה ראשית לבן או לבת זוגו. במקרה שאין בן/בת זוג הנחלה עוברת לבן הממשיך ורק אם אין בן ממשיך ישנה התייחסות לצוואת המנוח (אם ישנה כזו) או לצו הירושה.

כאמור, נחלה אינה יכולה להירשם על שם יותר מבן או בת אחת.

 

עובדה זו קורעת משפחות לגזרים ומייצרת תסכול רב, בשל היעדר יכולת לחלק את הרכוש העיקרי של בעל הנחלה בין היורשים בחלקים שווים.

ייצוג בבית משפט והישגים בפסקי דין יצירתיים ומסובכים 

הניסיון והמקצועיות של המשרד בתחום הבן הממשיך והמשפט במושבים מאפשרים להצליח בתיקים של בני המושבים. כך לדוגמא, ניתנה פרשנות ייחודית לחוזה המשבצת. באחד התיקים שטופלו במשרדנו עלתה שאלת משמעות המינוח "בת זוג" בחוזה המשבצת. בעקבות הטיעונים שהעלנו ניתנה פרשנות מצמצמת למונח "בת זוג" בית המשפט לענייניי משפחה. על פי פסיקת בית המשפט בת זוג חייבת להתגורר בנחלה, אם ברצונה לקבל את הנחלה לאחר מותו של בן זוגה. בת הזוג נותרה נשואה לבעלה שהתגורר בנחלה אולם לא חיה עימו לא תהיה זכאית, כך לפי הפסיקה, לקבל את נחלתו לאחר מותו.

משרדנו היה מעורב בעשרות רבות של סכסוכים מסוג זה וללא ספק הנו מהמובילים והיצירתיים בתחום. דוגמאות להישגים בפסקי דין לגבי בן ממשיך.

 

פתרון סכסוכים וגישור במחלוקות בין בני המשפחה במושב

משפחות רבות ממושבים בכל רחבי הארץ מגיעות למשרדנו, כדי ליישב מחלוקות בין הורים לאחים, ובין האחים לבין עצמם, בדרכי שלום. עו"ד בן מיור מייעץ, מגשר ומוצא פתרונות יצירתיים כדי שסכסוכים בין בני המשפחה במושב לא יגיעו לבית משפט. 

הניסיון הרב של עו"ד בן מיור כמגשר וכבורר וההיכרות העמוקה עם דיני מושבים, נחלות, ירושות ואגודות שיתופיות, מאפשרים גישור מהיר ומונעים התדיינות יקרה ומתמשכת בבית משפט.

 

דין בן ממשיך במושב – מי זכאי לקרקע ולמשק החקלאי?

השאלה מי מוגדר כבן ממשיך שירש את הנחלה והמשק החקלאי סבוכה ביותר. המעמד של בן ממשיך אכן מבלבל, ועדיין לא הוסדר חד משמעית בחקיקה ובפסיקה. הגדרת  בן ממשיך מופיעה בתקנות האגודות השיתופיות וכוללת תנאים רבים. הבעיה שגם עם בן או בת המושב עומדים בתקנות, אין להם עדיין זכות אוטומטית בנחלה או במשק החקלאי.

* קראו 3 פסקי דין ואת הפרשנויות שלהם, שיעזרו לתבוע את הזכויות של בני המושב למגורים במשק.

עוד סיפורי הצלחה ופסקי דין תקדימיים בתחום בן ממשיך

 

 

דוגמאות להישגים בפסקי דין בתחום הבן הממשיך

צרו קשר וקבלו ייעוץ בתחום הבן הממשיך וירושת משק חקלאי, כדי למקסם את הזכויות ולמנוע סכסוכים בתוך המשפחה שגרה במושב ומחוצה לו.